24 Ocak 2010 Pazar

SEMYIL'IN KEÇE MATRUŞKALARI :)))Milli eğitimin organizasyonuyla eğitim/bilgi paylaşımı amacıyla 2-3 senedir Ukrayna ve bizim meslek okulları arasında ziyaretler yapılmakta.bu senede Ukrayna'dan 4 eğitmen bizim okulumuza 15 günlüğüne misafir oldular.

bu süre içinde bizimle sınıfımızı paylaşarak, takı yapımını, nakış yapımını ve keçeden el işleri yapımını göstermede öğretmenimize ben ve 5 arkadaşım asistanlık görevini üstlendik. bizler içinde zevkli zamanlar ve güzel bir deneyim oldu. ayrıca okulumuzun da bu etkinlik için seçilmeside bir başka güzellik.
Misafirlerimizi cuma günü uğurlarken birer anı olarak onlara bu matruşka maskot/anahtarlıkları hazırladım.

buna aniden karar verince zamansızlıktan bir gecede yapıverdim. özellikleri, her matruşkayı misafirlerimize benzetmeye calışarak siyah , kızıl,sarı saçlı yapıp üzerlerine isimlerini yazarak kişiye özel hale getirdim. ikinci özellik de matruşkaları türk basmamız ve nazar boncuklarımızla süsledim :)))))

çok çok mutlu oldular.hepsi tek tek bana sarılarak duygularını yarı türkçe teşekkür ederek göstermeleri de beni çok mutlu etti.

9 yorum:

 1. Ne güzel düşünmüşsün.Hiç aceleye gelmiş gibi durmuyorlar.Eline sağlık.Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. SEMYIL sultan döktürmüş, ya okul da ödül almış helal sultanlar :)

  YanıtlaSil
 3. Matruşkalara bayılırım bunlarda çok güzeller ellerine sağlık arkadaşım

  YanıtlaSil
 4. Neduk cum sizinkilerin yanında benimkiler eh işte...:))

  Edacım ufaktan ufaktan dışa açılıyoruz işte :)))

  Esracım teşekkürler :))

  YanıtlaSil
 5. canım ne güzel düşünmüş ne de güzel yapmışsın.ellerine yüreğine sağlık.ayrıca kimbilir birlikte ne güzel işler çıkarmış,dostluklar yaşamışsınızdır:))

  YanıtlaSil
 6. merhaba bunları 10 marifette görmüş beğenmiştim. Çalışmalar bi harika ödüller şahane. Ne diyeyim emeğinize sağlık...Sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. hello... hapi blogging... have a nice day! just visiting here....

  YanıtlaSil
 8. Canım ablacım ellerine sağlık,harikaın, bayılırım matruşkalara.

  YanıtlaSil